Adóügyi könnyítések 2021-ben
2021.03.17.Áprilistól minden pénztárcába belelát a NAV
2021.03.31.Munkaerőpiaci trendek 2021-ben
A magyar közép és nagyvállalatok 38%-a a dolgozói létszám bővítését tervezi 2021-ben – derül ki a Randstad HR Trends Survey 2021 kutatásából.
A felmérés alapján elmondható, hogy a munkaerő-felvétel leginkább az IT-szakembereket (41%), a gyártás területén dolgozó alkalmazottakat (29%) és a fizikai dolgozókat (35%) érinti.
A megkérdezett szakemberek 30% számít forgalomnövekedésre a 2021-es évben. 17%-uk jelentős csökkenéssel kalkulál, 53%-uk pedig úgy gondolja, hogy a járványhelyzet hatására stagnálás következik be. Ugyanakkor a menedzserek majd 40%-a még idén számít arra, hogy vállalatuk teljesítménye eléri a korábbi szintet, 18%-uk nyilatkozott úgy, hogy forgalmuk nőtt a járványhelyzet alatt, míg 12% szerint nem fogják elérni a válság előtti üzleti eredményt. - írja cikkében a portfolio.hu
A vállalatvezetők elmondása szerint a járvány nem fejtett ki jelentős hatást a 2021-re prognosztizált munkabér-kifizetéseikre. A megkérdezettek jelentős része (csaknem 70%-a) béremelést is tervez. A kutatásban megszondáztatott menedzserek 61%-a számolt be arról, hogy a bérek a járványhelyzet alatt semmit nem változtak és mindössze 5%-uk tett említést bércsökkentésről.
A vírushelyzet alatt meghonosodott a home office, mint a béren kívüli juttatás egyik formája. Mára a vizsgált cégek 83%-a él ezzel a lehetőséggel. A szakemberek többsége egyetért abban, hogy a toborzási folyamat jelentősen átalakult, digitalizálódott. A személyes találkozók helyét átvették az online interjúk és a telefonhívások. A válaszadók 23%-a úgy véli, hogy a megfelelő jelölt kiválasztása ezáltal több időt vesz igénybe, a toborzás végkimenetele pedig kérdésessé válik.
A kutatásban azt is vizsgálták, hogy az otthoni munkavégzés mennyire válhat valóban az új normává a vírus elvonulását követő időszakban. A válaszadók 37%-a heti 1-2 nap, 22%-a 3-4 nap erejéig engedélyezné hosszabb távon is az otthoni munkát, azonban csak 5% nyitott arra, hogy teljesen távmunkára váltson, illetve a vállalatok kicsivel több mint tizede állna vissza a teljes irodai vagy munkahelyi létre. - fogalmazta meg a Portfolio